Z myślą o osobach niepełnosprawnych w szczecińskim Dąbiu powstał Klub Osób z Orzeczeniem o Niepełnosprawności, gdzie każdy, niezależnie od wieku, może korzystać z szerokiej gamy aktywności, obejmujących m.in. indywidualne i grupowe kursy komputerowe, kursy językowe, zajęcia manualne, ćwiczenie pamięci, język migowy jak również brydż. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości ta lista ma się wydłużyć. W ramach Klubu można również wziąć udział w kursach, wycieczkach, spotkaniach i innych formach aktywnego spędzania czasu.
Jesteś zainteresowany/a? Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w placówce mieszczącej się przy ulicy Anieli Krzywoń 10 w Szczecinie.
Więcej informacji pod adresem: http://www.fundacjapromocjazdrowia.pl/dabie/klub-osob-niepelnosprawnych/
Działająca od roku firma Elżbiety Dochniak sprzedaje krzesełka i windy schodowe. To jedna z tych firm, które wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości wyróżniliśmy tytułem Inspirujący Start za przemyślany pomysł na biznes oraz upór i konsekwencję w działaniu właścicieli.
Elżbieta Dochniak: Moja firma zajmuje się doradztwem, projektowaniem, montażem i serwisem krzesełek i wind schodowych.
Skąd pomysł na taki biznes?
Wcześniej przez wiele lat pracowałam u innych, aż przyszedł czas, gdy postanowiłam zabrać się za własny biznes. Do wyboru takiego profilu działalności zachęciła mnie rodzina z Hiszpanii, która od lat zajmuje się sprzedażą wind schodowych. Zresztą z ich doświadczeń korzystam do dziś.
Firma DomLift - W trosce o osoby z problemami samodzielnego poruszania się Wywiad z panią Elżbietą Dochniak
W jakiej branży działa Pani firma?
W branży usługowej, działalność firmy związana jest z projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem krzesełkowych wind schodowych producenta
ThyssenKrupp.
Skąd wzięła się w Pani troska o osoby, które mają problem z chodzeniem?
Troska o takie osoby wynika z codziennych kontaktów z nimi w mojej pracy. W pracy spotykam dzieci niepełnosprawne i wiem ile problemów napotykają rodzice tych dzieci w opiece nad nimi. Poza tym sama jestem coraz starsza i obserwuję swoich znajomych w moim wieku, jak zmienia się komfort życia wraz z pojawiającymi się chorobami, również związanymi z chodzeniem i przemieszczaniem się między piętrami. Przede wszystkim myślę jednak o osobach starszych, którzy z racji wieku często wymagają pomocy innych osób, trudności związane z poruszaniem się znacznie komplikują codzienne życiowe czynności. Stąd pomysł, aby codzienne pokonywanie stopni schodowych stało się możliwe dla osób niepełnosprawnych.