• Winda schodowa 1
  • Winda schodowa 2
  • Winda schodowa 3
  • Winda schodowa 4
  • Winda schodowa 5

Domlift krzeseko schodowe fundacjaFirma DomLift   - W trosce o osoby z problemami samodzielnego poruszania się  Wywiad z panią Elżbietą Dochniak

W jakiej branży działa Pani firma?

W branży usługowej, działalność firmy związana jest z projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem krzesełkowych wind schodowych producenta

ThyssenKrupp.

Skąd wzięła się w Pani troska o osoby, które mają problem z chodzeniem?

Troska o takie osoby wynika z codziennych kontaktów z nimi w mojej pracy. W pracy spotykam dzieci niepełnosprawne i wiem ile problemów napotykają rodzice tych dzieci w opiece nad nimi. Poza tym sama jestem coraz starsza i obserwuję swoich znajomych w moim wieku, jak zmienia się komfort życia wraz z pojawiającymi się chorobami, również związanymi z chodzeniem i przemieszczaniem się między piętrami. Przede wszystkim myślę jednak o osobach starszych, którzy z racji wieku często wymagają pomocy innych osób, trudności związane z poruszaniem się znacznie komplikują codzienne życiowe czynności. Stąd pomysł, aby codzienne pokonywanie stopni schodowych stało się możliwe dla osób niepełnosprawnych.

Jakie produkty oferuje firma DomLift?

Są to krzesełkowe windy schodowe firmy TyssenKrupp. Mamy w ofercie 3 rodzaje krzesełek, a mianowicie FLOW2 przeznaczone dla schodów krzywoliniowych czyli z zakrętami oraz HOMEGLIDE I HOMEGLIDE EXTRA dla schodów prostych. Krzesełkowe windy schodowe mogą być montowane w domkach jednorodzinnych, domach opieki społecznej, pensjonatach oraz apartamentowcach.

Czy koszt usługi obejmuje również montaż urządzeń?

Koszt obejmuje dokładne pomiary schodów, projekt toru szyny, montaż oraz bezpłatny serwis w okresie gwarancji na urządzenie.


Firma DomLift  działa Pani od kilku miesięcy na rynku. Czy konkurencja jest duża?

Na szczęcie nie ma dużej konkurencji w Szczecinie i najbliższym regionie. Istnieją firmy, które oferują windy i platformy dla niepełnosprawnych, ale ich oferta przeznaczona jest dla innej grupy odbiorców - instytucje, sanatoria. Poza tym krzesełkowe windy schodowe oferowane przez DomLift mają zastosowanie w wyjątkowo trudnych warunkach dostępu jak np. wąskie i strome schody.


Dlaczego zdecydowała się Pani na ofertę Fundacji i FM KLON i kto wspierał Panią w tym wyborze?

Nie ukrywam, że przy wyborze oferty pożyczkowej kierowałam się jej niskim oprocentowaniem, skorzystałam więc z oferty KLON, a uzyskane pieniądze pozwoliły mi pokrycie części kosztów związanych z zakupem samochodu na potrzeby firmy oraz wystarczyły jeszcze na kupno niezbędnych rzeczy potrzebnych na start działalności firmy DomLift. Wspierał mnie oczywiście mój mąż, który pomaga mi również w prowadzeniu firmy.

Czy długo czekała Pani na decyzję przyznania pożyczki?

Około 2 tygodni od momentu przystąpienia do programu FM KLON. Uzyskałam wszelkie niezbędne informacje o możliwości przyznania pożyczki, a następnie pomoc w napisaniu biznesplanu, ale przede wszystkim spotkałam się z ogromną życzliwością osób pracujących w Fundacji, a teraz w dalszym ciągu mogę liczyć na merytoryczną pomoc w zakresie doradztwa i ciekawych szkoleń.

Rozmawiała: Agnieszka Kropa-Szyszkowska 

http://pfp.com.pl/jh2je_krzeselkowe_windy_schodowe.htm

facebook_page_plugin